Nail anchor N-M 6-25 M8/10
With sleeve SW 13
| Part no. | 221860310101 |
| EAN/GTIN | 4043315104908 |
| Packing unit | 100 pcs |
| Quantity unit | pcs |
| Weight | 0,0275 kg/pc |
| Product group | 07-221 |
| Price unit | 100 |
Your price
|
|
| Application area |
For multiple fixings in cracked concrete C12/15 - C50/60, e.g. ceiling suspensions, piping, cladding, cable trays and rail fastening. |
| Specification | With sleeve |
| Material | Steel |
| Surface | galvanized |
| Corrosion category | C2 very high |
| Surrounding area | Indoor area |
| Female thread | M8/M10 |
| Wrench size | 13 |
| Drill diameter | 6 mm |
| Drilling hole depth | 35 mm |
| Length dowel | 58 mm |
| Depth of anchoring | 25 mm |