Concrete screw TSM-L 6 VZ 30
6x28 mm Pan-head 15 mm
| Part no. | 2230628 |
| EAN/GTIN | 4250928449221 |
| Packing unit | 100 pcs |
| Quantity unit | pcs |
| Weight | 0,0076 kg/pc |
| Product group | 07-223 |
| Price unit | 100 |
Your price
|
|
Product filter:
by Shape head
| Material | Steel |
| Surface | galvanized |
| Brand | Toge |
| Application area |
Self-tapping metal anchor for virtually expansion pressure-free installation in cracked and non-cracked concrete. |
| Length | 28 mm |
| Diameter head | 15 mm |
| Shape head | Pan-head |
| Drill diameter | 6 mm |
| max. clamping thickness | 3 mm |
| min. drill hole depth | 28 mm |
| min. depth of anchoring | 25 mm |
| TX drive | TX 30 |