Universal knot 2-hole
114 x 114 x 5 mm for profile 45
| Part no. | 08141603 |
| EAN/GTIN | 4250928469465 |
| Packing unit | 25 pcs |
| Quantity unit | pcs |
| Weight | 0,459 kg/pc |
| Product group | 02-081 |
| Price unit | 1 |
Your price
|
|
| Application area | Corner joint of C-profile channels. Even with changing rail slot position. |
| Specification | 2-hole |
| Profile type | 45 |
| Material | Steel |
| Material type | S235 |
| Surface | galvanized |
| Corrosion category | C2 very high |
| Surrounding area | Indoor area |
| Height H | 114 mm |
| Length L | 114 mm |
| Thickness S | 5 mm |