Universal console with brace
350 x 550 x 4 mm
| Part no. | 081424301 |
| EAN/GTIN | 4250928419934 |
| Packing unit | 6 pcs |
| Quantity unit | pcs |
| Weight | 4,14 kg/pc |
| Product group | 02-083 |
| Price unit | 1 |
Your price
|
|
Product filter:
by Specification
| Application area | Console solid from U-profiles. |
| Specification | with brace |
| Material | Steel |
| Material type | S235 |
| Surface | galvanized |
| Corrosion category | C2 very high |
| Surrounding area | Indoor area |
| Height H | 350 mm |
| Length L | 550 mm |
| Thickness S | 4 mm |
| Load F1 | 6,5 kN |
| Load F2 | 3,7 kN |