U-head M12 DIN 71752
12x48 mm
| Part no. | 1660007312 |
| EAN/GTIN | 4250928449498 |
| Packing unit | 10 pcs |
| Quantity unit | pcs |
| Weight | 0,175 kg/pc |
| Product group | 14-166 |
| Price unit | 1 |
Your price
|
|
| Application area | Accessories for the tension rod system or hanger chain. |
| Material | Steel |
| Surface | galvanized |
| Corrosion category | C2 very high |
| Surrounding area | Indoor area |
| Height | 24 mm |
| Load FZ | 20 kN |
| Thread | M12 |
| Hole-Ø | 12 mm |
| Edge distance hole c | 48 mm |
| Edge distance hole d | 72 mm |
| Slot height | 12 mm |