Brace 45°
L= 310 mm for console 35 + 45
| Part no. | 0815101 |
| EAN/GTIN | 4250928420138 |
| Packing unit | 25 pcs |
| Quantity unit | pcs |
| Weight | 0,673 kg/pc |
| Product group | 02-081 |
| Price unit | 1 |
Your price
|
|
| Application area |
To increase the loading capacity of consoles and wall brackets. |
| Console type | 35 + 45 |
| Material | Steel |
| Material type | S235 |
| Surface | galvanized |
| Corrosion category | C2 very high |
| Surrounding area | Indoor area |
| Length | 310 mm |
| Width material | 35 mm |
| Load FZ | 11,5 kN |
| Elongated hole | 13x17,5 mm |