Brace 45°
L= 616 mm for console 45
| Part no. | 0815102 |
| EAN/GTIN | 4250928449009 |
| Packing unit | 10 pcs |
| Quantity unit | pcs |
| Weight | 2,07 kg/pc |
| Product group | 02-081 |
| Price unit | 1 |
Your price
|
|
| Application area |
To increase the loading capacity of consoles and wall brackets. |
| Console type | 45 |
| Material | Steel |
| Material type | S235 |
| Surface | galvanized |
| Corrosion category | C2 very high |
| Surrounding area | Indoor area |
| Length | 616 mm |
| Width material | 45 mm |
| Load FZ | 10 kN |
| Elongated hole | 13x20 mm |