Adapter- mounting eye
Female thread M8 Hole 12 mm
| Part no. | 0350152 |
| EAN/GTIN | 4250928407719 |
| Packing unit | 50 pcs |
| Quantity unit | pcs |
| Weight | 0,0269 kg/pc |
| Product group | 12-970 |
| Price unit | 100 |
Your price
|
|
| Application area | For mounting the visible pipe clamp, or between closure flanges. |
| Material | Malleable cast iron |
| Surface | galvanized |
| Corrosion category | C2 very high |
| Surrounding area | Indoor area |
| Female thread M | M8 |
| Load FZ | 2 kN |
| Hole diameter D | 12 mm |
| Material thickness C | 4 mm |