Zinc coating spray
Can 400 ml silver bright
| Part no. | 5920002 |
| EAN/GTIN | 4250928440228 |
| Packing unit | 1 pcs |
| Quantity unit | pcs |
| Weight | 0,400 kg/pc |
| Product group | 41-592 |
| Price unit | 1 |
Your price
|
|
Product filter:
| Product description |
|
| Application area | For repairing welds, defects, etc. on hot-dip galvanized constructions. |
| max. temperature resistance | 300 °C |
| Colour | silver bright |
| Specification |
Zinc purity 99%, heat resistant up to approx. +300°C. |
| Bundle | Can |
| Content | 400 ml |