Strap screw with washer 18
H8 x 60 mm SW 13 TX 30
| Part no. | 350002018 |
| EAN/GTIN | 4250928448507 |
| Packing unit | 100 pcs |
| Quantity unit | pcs |
| Weight | 0,0236 kg/pc |
| Product group | 05-350 |
| Price unit | 100 |
Your price
|
|
| Specification | with contact pressed washer |
| Material | Steel |
| Surface | galvanized |
| Corrosion category | C2 very high |
| Surrounding area | Indoor area |
| Thread H | H8 |
| Length L | 60 mm |
| Wrench size SW | 13 |
| Diameter washer D | 18 mm |
| Type dowel | 10x44 |
| Thickness washer | 2 mm |
| TX drive | TX 30 |