Pipe clamp Omnia 20x1,5
54 mm M10 Silicone
| Part no. | 0382043 |
| EAN/GTIN | 4250928408181 |
| Packing unit | 50 pcs |
| Quantity unit | pcs |
| Weight | 0,116 kg/pc |
| Product group | 01-142 |
| Price unit | 100 |
Your price
|
|
Product filter:
| Application area |
Pipe clamp for fastening pipes. |
| Specification | one-part |
| Connection | M10 |
| Closure | Slewable U-closure |
| Material | Steel |
| Material type | DC01-A, DD11 |
| Surface | galvanized |
| Corrosion category | C2 very high |
| Surrounding area | Indoor area |
| Insulation thickness | 6 mm |
| Temperature resistance | -50 °C - 250 °C |
| Sound insulation lining | Silicone |
| Connection height A | 22 mm |
| Width B | 89 mm |
| Colour sound insulation lining | red |
| Height H | 82 mm |
| Material dimension | 20x1,5 mm |
| Load FZ | 1,2 kN |
| Outer pipe diameter | 54 mm |
| Closure screw | M6 |