Z-Guides CENTUM
max. plate thickness 16 mm hot-dip galv.
| Part no. | 1650015017 |
| EAN/GTIN | 4250928459725 |
| Packing unit | 1 set |
| Quantity unit | set |
| Weight | 0,800 kg/set |
| Product group | 14-165 |
| Price unit | 1 |
Your price
|
|
Product filter:
| Application area |
For guiding of sliding sledges and sliding supports. Use in pairs. |
| Material | Steel |
| Material type | S235 |
| Surface | hot-dip galvanized |
| Corrosion category | C4 high / C5 medium |
| Surrounding area | Indoor and outdoor areas |
| Width | 80 mm |
| Height | 22 mm |
| Length | 70 mm |
| Number of fixing holes | 1 pcs |
| Elongated hole | 14x40 mm |
| max. plate thickness | 16 mm |
| Thickness | 6 mm |