Console C-profile 35/21 V2A
L= 262,5 mm Plate vertical
| Part no. | 0582020 |
| EAN/GTIN | 4250928414861 |
| Packing unit | 1 pcs |
| Quantity unit | pcs |
| Weight | 0,508 kg/pc |
| Product group | 13-048 |
| Price unit | 1 |
Your price
|
|
| Application area | Console for the production of cantilever structures for the support of suspended and standing pipe loads. |
| Material | Stainless steel |
| Material type | V2A |
| Surrounding area | Indoor and outdoor areas |
| Width plate | 40 mm |
| Length plate | 120 mm |
| Hole distance | 90 mm |
| Plate thickness | 5 mm |
| Width profile | 35 mm |
| Profile height | 21 mm |
| Length console L | 262,5 mm |
| Load F1 | 0,49 kN |
| Load F2 | 0,25 kN |
| Load q0 | 1,87 kN/m |
| Profile thickness | 2 mm |