Knot console L with 1 brace
100 x 152 x 4 mm
| Part no. | 0803100 |
| EAN/GTIN | 4250928419279 |
| Packing unit | 25 pcs |
| Quantity unit | pcs |
| Weight | 0,299 kg/pc |
| Product group | 02-083 |
| Price unit | 1 |
Your price
|
|
Product filter:
| Application area | Angle bracket with one struts, suitable for mounting rails or for wall mounting. |
| Material | Steel |
| Material type | S235 |
| Surface | galvanized |
| Corrosion category | C2 very high |
| Surrounding area | Indoor area |
| Height H | 100 mm |
| Length L | 152 mm |
| Thickness S | 4 mm |
| Load FZ | 2,5 kN |
| Load at length | 120 mm |