Base plate Type II
Connection M16 Plate 110x73x4 mm
| Part no. | 059053301 |
| EAN/GTIN | 4250928457868 |
| Packing unit | 50 pcs |
| Quantity unit | pcs |
| Weight | 0,301 kg/pc |
| Product group | 05-059 |
| Price unit | 100 |
Your price
|
|
| Number of fixing holes | 4 pcs |
| Material | Steel |
| Material type | S235 |
| Surface | galvanized |
| Corrosion category | C2 very high |
| Surrounding area | Indoor area |
| Connection | M16 |
| Length | 110 mm |
| Width | 73 mm |
| Thickness | 4 mm |
| Load FZ | 3,4 kN |
| Hole distance lengthwise | 77 mm |
| Hole distance crosswise | 40 mm |