Threaded plate
M10 40x22 galv.
| Part no. | 0750115 |
| EAN/GTIN | 4250928417176 |
| Packing unit | 100 pcs |
| Quantity unit | pcs |
| Weight | 0,0407 kg/pc |
| Product group | 02-075 |
| Price unit | 100 |
Your price
|
|
| Material | Steel |
| Material type | S235 |
| Surface | galvanized |
| Corrosion category | C2 very high |
| Surrounding area | Indoor area |
| Loading capacity | siehe Nutzlasttabelle im Katalog |
| Length L | 40,5 mm |
| Width B | 19 mm |
| Material thickness S | 8 mm |
| Thread G | M10 |
| Profile type | 45 |
| Shape | pivoted |
| Plate type | 40x22 |