Threaded plate
M12 square 35x30 mm galv.
| Part no. | 081613801 |
| EAN/GTIN | 4250928420183 |
| Packing unit | 50 pcs |
| Quantity unit | pcs |
| Weight | 0,0454 kg/pc |
| Product group | 02-081 |
| Price unit | 100 |
Your price
|
|
| Material | Steel |
| Material type | S235 |
| Surface | galvanized |
| Corrosion category | C2 very high |
| Surrounding area | Indoor area |
| Loading capacity | siehe Nutzlasttabelle im Katalog |
| Length L | 35 mm |
| Width B | 30 mm |
| Material thickness S | 6 mm |
| Thread G | M12 |
| Profile type | 35, 45 |
| Shape | square |