Base plate Type III
Connection 3/4'' Plate 137x70x8 mm
| Part no. | 059059901 |
| EAN/GTIN | 4250928447838 |
| Packing unit | 1 pcs |
| Quantity unit | pcs |
| Weight | 0,634 kg/pc |
| Product group | 05-059 |
| Price unit | 100 |
Your price
|
|
| Number of fixing holes | 2 pcs |
| Material | Steel |
| Material type | S235 |
| Surface | galvanized |
| Corrosion category | C2 very high |
| Surrounding area | Indoor area |
| Connection | 3/4'' |
| Length | 137 mm |
| Width | 70 mm |
| Thickness | 8 mm |
| Load FZ | 10 kN |
| Elongated hole | 14x20 mm |
| Hole distance lengthwise | 95 mm |
| Note | suitable sound-decoupling see chapter 3a |