Angle bracket with 2 braces V2A
200 x 200 x 5 mm for profile 45
| Part no. | 0480408 |
| EAN/GTIN | 4250928412690 |
| Packing unit | 1 pcs |
| Quantity unit | pcs |
| Weight | 1,37 kg/pc |
| Product group | 13-048 |
| Price unit | 1 |
Your price
|
|
| Application area | Angle bracket with two struts, suitable for mounting rails or for wall mounting. |
| Profile type | 45 |
| Material | Stainless steel |
| Material type | V2A |
| Surrounding area | Indoor and outdoor areas |
| Height H | 200 mm |
| Length L | 200 mm |
| Thickness S | 5 mm |
| Load FZ | 5 kN |
| Load at length | 120 mm |