Angle bracket with 2 braces
200 x 200 x 5 mm
| Part no. | 0814083 |
| EAN/GTIN | 4250928419804 |
| Packing unit | 15 pcs |
| Quantity unit | pcs |
| Weight | 1,06 kg/pc |
| Product group | 02-081 |
| Price unit | 1 |
Your price
|
|
| Application area | Angle bracket with two struts, suitable for mounting rails or for wall mounting. |
| Material | Steel |
| Material type | S235 |
| Surface | galvanized |
| Corrosion category | C2 very high |
| Surrounding area | Indoor area |
| Height H | 200 mm |
| Length L | 200 mm |
| Thickness S | 5 mm |
| Load FZ | 5 kN |
| Load at length | 150 mm |