Stex 35 Threaded bolt GB
M8 x 90 mm
| Part no. | 127809001 |
| EAN/GTIN | 4250928424624 |
| Packing unit | 50 pcs |
| Quantity unit | pcs |
| Weight | 0,0732 kg/pc |
| Product group | 02-127 |
| Price unit | 1 |
Your price
|
|
Product filter:
| Application area |
Quick-fixing system for direct pipe clamp attachment to Stex profile rails with permanently integrated threaded bolt and nut. |
| Material | Steel |
| Material type | S235 |
| Surface | galvanized |
| Corrosion category | C2 very high |
| Surrounding area | Indoor area |
| Thread | M8 |
| Length thread | 90 mm |
| Usable length | 76 mm |