Sprinkler pipe loop SLH
33,7 mm / M10 1 inch
| Part no. | 47072034 |
| EAN/GTIN | 4250928450234 |
| Packing unit | 100 pcs |
| Quantity unit | pcs |
| Weight | 0,0770 kg/pc |
| Product group | 12-470 |
| Price unit | 100 |
Your price
|
|
Product filter:
| Brand | Jiangmen Eurofix |
| Application area |
Sprinkler pipe loop for mounting sprinkler systems. |
| Material | Steel |
| Material type | DX51D |
| Surface | pre-galvanized |
| Corrosion category | C4 high / C5 medium |
| Surrounding area | Indoor and outdoor areas |
| Load FZ | 2 kN |
| Outside pipe diameter inch | 1 Zoll |
| Outer pipe diameter | 33,7 mm |
| Height to tubular axle H | 63 mm |
| Connection | M10 |