Reducing socket round
female thread M8 on female thread M10 L= 40 mm
| Part no. | 0710016 |
| EAN/GTIN | 4250928416315 |
| Packing unit | 100 pcs |
| Quantity unit | pcs |
| Weight | 0,0482 kg/pc |
| Product group | 05-071 |
| Price unit | 100 |
Your price
|
|
| Material | Steel |
| Surface | galvanized |
| Corrosion category | C2 very high |
| Surrounding area | Indoor area |
| Length L | 40 mm |
| Female thread M1 | M8 |
| Length female thread 1 | 16 mm |
| Outer diameter | 16 mm |
| Female thread 2 M | M10 |
| Length female thread 2 | 20 mm |