Toggle bolt heavy duty BIG-M
Threaded rod M10x180
| Part no. | 2123517 |
| EAN/GTIN | 4250928437846 |
| Packing unit | 25 pcs |
| Quantity unit | pcs |
| Weight | 0,217 kg/pc |
| Product group | 07-212 |
| Price unit | 1 |
Your price
|
|
Product filter:
| Brand | SMK Meister |
| Application area |
For cavity walls, suspended ceilings and cavity walls. |
| Material | Steel |
| Surface | gavanized, chromated |
| Drill diameter | 30 mm |
| Breaking loads | 11 kN |
| Threaded rod type | M10x180 |
| min. width of hollow | 90 mm |