Base plate Type I
Connection 1/2'' Plate 108x35x4 mm
| Part no. | 059004502 |
| EAN/GTIN | 4250928449702 |
| Packing unit | 50 pcs |
| Quantity unit | pcs |
| Weight | 0,137 kg/pc |
| Product group | 05-059 |
| Price unit | 100 |
Your price
|
|
| Number of fixing holes | 2 pcs |
| Material | Steel |
| Material type | S235 |
| Surface | galvanized |
| Corrosion category | C2 very high |
| Surrounding area | Indoor area |
| Connection | 1/2'' |
| Length | 108 mm |
| Width | 35 mm |
| Thickness | 4 mm |
| Load FZ | 1,5 kN |
| Elongated hole | 13x20 mm |
| Hole distance lengthwise | 73,5 mm |