Double holder VSG with threaded pin
Center distance L 46 - 154 mm
| Part no. | 0590126 |
| EAN/GTIN | 4250928415097 |
| Packing unit | 50 pcs |
| Quantity unit | pcs |
| Weight | 0,128 kg/pc |
| Product group | 05-076 |
| Price unit | 100 |
Your price
|
|
| Application area | Double holder with continuously adjustable threaded bolts. |
| Material | Steel |
| Material type | S235 |
| Surface | galvanized |
| Corrosion category | C2 very high |
| Surrounding area | Indoor area |
| Center distance L | 46 - 154 mm |
| Height H | 30 mm |
| Length | 180 mm |
| Threaded pin type | M8x30 |
| Load FZ | 0,35 kN |